Vítejte na osobních stránkách zasvěcených převážně 3D grafice, která mě poslední dobou z oblasti výpočetní techniky baví asi nejvíc.
Jmenuji se Libor Koloušek a jednu z mých přezdívek Kolda přeneseně nese mé logo a i původní název domény Coolda-3d.cz
V současné době bydlím v Ústí Sezimově – malém jihočeském městečku. Co se vzdělání týče, původní řemeslo obraběč kovů jsem postupně upgradoval přes maturitní bezpečnostně právní obor na magisterský stupeň sociální pedagogiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
Zájmy byly, jsou a asi budou velice různorodé, z těch minulých to byly mj. tremping, turistika, entomologie, příroda obecně, a z těch současných je to kromě rodiny, trochy sportu a střelby, již zmíněná 3D grafika. V té pro 3D modelování používám multiplatformní open source aplikaci Blender. Pro tvorbu nebo úpravu ostatní grafiky včetně postprocesingu vyrenderovaných scén převážně využívám Photoshop. Zatím poslední software, který používám pro snímky krajin a prostředí je EON VUE, pro textury zkouším Substance, pro postavy mám nainstalovaný a zatím připraven k vyzkoušení program DAZ studio. Textury modelů jsou převážně mojí produkce, kde to nestačilo, vyjímečně jsem použil textury určené k volnému použití z některých poskytujících free serverů, převážně cgtextures.com nebo textureking.com. Jóó ze současných zájmů nesmím zapomenout na ledničku!
No a z těch budoucích zálib? Nikdy člověk neví, co ho napadne a kam ho vítr zavane.
To je v kostce o mně asi vše.

1